Nagihan Alçı’nın ‘u’ dönüşü, sosyal medyada gündem oldu: “Osman Kavala’ya zulmeden, rakiplerine siyasi yasak getiren bir siyasi tarafta bulunamam; bunları alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam”

0
182

Nagehan Alçı, bugün yazdığı köşe yazısında “Osman Kavala’ya zulmeden, rakiplerine siyasi yasak getiren bir siyasi tarafta bulunamam; bunları alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam” sözleri kullandı.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’nın, “Millet İttifakı saflarına mı geçtim? başlıklı yazısı büyük tepki topladı. Seçim sonuçlarını beklemeden nasıl “u” dönüşü yapacağının ipuçlarını veren Alçı yazısında, “Osman Kavala ve Hakan Altınay’a zulmeden, rakiplerine siyasi yasak getiren bir siyasi tarafta bulunamam; bunları alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam” dedi.

Alçı’nın bu yazısından sonra HDP’nin cezaevinde bulunan eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın sözleri gündem oldu. Demirtaş, Erdoğan’a yönelik yaptığı bir konuşmada “Etrafında şu anda bulunan siyasetçiler, gazeteciler, medya mensupları, göreceksiniz. Şöyle bir ayağı tökezlesin gemiyi en başta bunlar terk edecekler. Ve şaşıracaksınız” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.