NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA GÖZALTINA ALINDI

0
1378

18558805_1691699210854994_1418661637670043112_o Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden atılan ve 75 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça bu gece yarısı evlerinin özel harekat polisleri tarafından basılması sonucu gözaltına alındı.

Yapılan baskında Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yanı sıra Esra Özakça ve iki avukat daha gözaltına alındı. Kaldıkları evin kapısı kırılan Gülmen ve Özakça sağlık durumlarına rağmen kolları bükülerek yerlerde sürüklendi. Ulus Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolü yapılan gözaltılar, sonrasında Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldüler. Savcının bu baskın ve gözaltını “Ölüm orucuna dönüşebilir, Gezi ve Tekel gibi eylemlere neden olabilir” gerekçesiyle yaptırdığı açıklandı.

Gülmen ve Özakça’nın avukatı Selçuk Kozağaçlı, “Elbette hiçbir biçimde vazgeçmeyecekler. Bunu da söylediler. Üçüncü kez aynı şube tarafından, aynı fezlekeyle gözaltına alınıyorlar. İlk ikisinde burada örgüt üyeliği görmeyen savcılık, yargıçlık, bir ay sonra üçüncüsünde böyle bir şey görüyorum diyorsa gerçek dışı, hukuk dışı bir uygulama yapmış olur” diye konuştu. Kozağaçlı ayrıca gözaltı süresinin uzaması durumunda Gülmen ve Özakça’nın su ve şeker alımını da bırakacaklarını açıkladı.

sultan-özakça-1

Gözaltıların sonrasında Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça “Evlatlarımın yerine direneceğim” diyerek Yüksel caddesinde direnişe başladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.