Odak Dergisi ve Sol Parti’nin İstanbul 1. Bölge Mv. Adayı Zeynep Gökçek, Emekçiler Dayanışması’nın düzenlediği etkinliğe katıldı

0
221

Odak Dergisi ve Sol Parti’nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Zeynep Gökçek, Emekçiler Dayanışması’nın düzenlediği etkinliğe katıldı.

Emekçiler Dayanışması, 1 Mayıs öncesinde bir araya gelmek, emek ve ülke sorunlarını birlikte konuşmak ve dayanışma amacıyla dün akşam yemek düzenledi.

Düzenlenen yemekte İBB’den haksız şekilde işten atılan Bilal Atan ve LC Waikiki’de 45 gün boyunca direnerek kazanan Serkan Yılmaz da bulundu. Atan ve Yılmaz, işçi sorunlarına, direnişlere ilişkin konuşmalar gerçekleştirdi.

Etkinlikte söz alan Sol parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Zeynep Gökçek ise, neden aday olduğuna ve seçim sürecini nasıl değerlendirmek istediğine değindi.

Gökçek, “İster Sol Parti’ye, ister TKP’ye, ister TİP’e, CHP ve Yeşil Sol Parti’ye oy verelim, bunlar beraber çalışmamıza engel değil. Kısa bir süre önce büyük deprem felaketini yaşadık. Amacımız deprem dayanışması başta olmak üzere halk inisiyatifine, dayanışmaya ve solda birliğe hizmet etmektir. ‘Odak’ ve ‘Eğitim ve Dayanışma Hareketi’ olarak Sol Parti’den bu temelde adaylar koyduk. Solda grupları ve kişileri kucaklayan ve aşan bir birlik sağlayabilirsek ülkemizin sorunlarına çözüm yolu da açılacaktır” ifadelerini kullandı.

Zeynep Gökçek ayrıca önümüzdeki 1 Mayıs’ın önemine de dikkat çekti. Komşumuzu, iş arkadaşımızı, ailemizi 1 Mayıs’a taşımamız gerektiğinin altını çizdi.

Yapılan konuşmalardan sonra müzik dinletisine geçildi. Hep birlikte şarkılar, türküler söylendi. Etkinlik 1 Mayıs Marşı ve Çav Bella ile sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.