Öykü Arin İçin Süreç Yeniden Başlıyor

0
1165

Geçtiğimiz Kasım ayından beri lösemi ile mücadele eden 4 yaşındaki Öykü Arin’e annesinden yapılan yarı uyumlu ilik naklinin tutmadığı açıklandı.

Minik Öykü’ye şimdi de babasından yarı uyumlu ilik nakli deneneceği ancak tam uyumlu donör arayışının devam ettiği belirtildi.

İzmir’de yaşayan ve nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konulan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı’ya, organlarının zarar görmemesi için 18 Nisan’da annesi Eylem Şen Yazıcı’dan yarı uyumlu ilik nakli gerçekleştirilmişti.

O süreçten bu yana tedavi altında tutulan Öykü Arin’e yapılan testlerde, annesinden nakledilen iliğin tutmadığı, bu sebeple babası Çağdaş Yazıcı’dan yüzde 50 uyumlu ilik nakli yapılacağı ve sürecin yeniden başlayacağı açıklandı.

Konuyla ilgili “Öykü Arin’e Umut Ol” isimli sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, süreçle ilgili bilgi verilirken Öykü Arin için kök hücre arayışının devam ettiği belirtildi.

Öte yandan yapılan kampanyalar sonrası kök hücre bağışında bulunan çok sayıda numunenin kan örneklerinin de henüz işlenmediği ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı’nın bir an önce harekete geçmesi istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.