Özhaseki’ye Göre Erdoğan; Sade, Mütevazı ve İsrafı Hiç Sevmiyor!

0
1155

AKP’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Mehmet Özhaseki, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuştu.

Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çubuk’ta muhtarlar ve partisinin ilçe teşkilatı ile bir araya geldiği toplantıda, Saray’da yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aslında ne kadar sade ve mütevazı olduğunu anlattı.

Özhaseki konuşmasında, “Sade, mütevazı, israfı hiç sevmeyen bir cumhurbaşkanımız var. Bazen toplantı yapılacak, diyor ki ‘Aşağıdaki salonda yapın.’ ‘Efendim şurayı kiralayalım.’ dediklerinde, ‘Siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz, işte orada salon var aşağıda yapın.’ diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir cumhurbaşkanımız var. Şimdi cumhurbaşkanımıza oturduğu yerden başlayarak, şahsına, evlatlarına, kendine envai çeşit sözü söyleyenler, elini sıkmamak için arkadan dolananlar nasıl olacak yarın Ankara’nın raylı sistemlerinde yardım isteyecekler. Gidip elini sıkmıyorsun ya, nasıl yardım isteyeceksiniz?” dedi.

Özhaseki’nin israfı sevmiyor dediği Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’nın 2019 bütçesini 845 milyon 365 bin liradan 2 milyar 818 milyon liraya çıkarttı.

Mimarlar Odası’nın açıkladığı rakama göre “mütevazı” Erdoğan, en az 4.5 milyar liralık Saray’da oturuyor.

Marmaris’te binlerce ağacı katlederek yaptırdığı Yazlık Saray’ın sadece klima maaliyeti ise 3 milyon lirayı buluyor.

Erdoğan ayrıca yarım milyar dolarlık lüks jete binerken, geçtiğimiz 30 Ağustos’ta Saray’da verdiği resepsiyon menüsü de gösterişiyle dikkat çekmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.