Pelikancı Hilal, çocuk tecavüzcülerini savundu: “İstismarcı demeyi bırakın”

0
1084

AKP içindeki Pelikan grubundan olduğu bilinen yandaş Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, çocuk tecavüzcülerine istismarcı demek yerine “erken evlilik mağduru” denmesini istedi.

Bugünkü köşesinde, “Türk Ceza Kanunu’nda 15 yaşındakilerin evlilik öncesi beraber olmasını suç sayan bir yasa veya ergen hamileliğini önleyen bir tedbir yok” diyen Kaplan, “iki genç evlenerek bu ‘hatayı’ işliyorsa bunun suç kapsamında değerlendirildiğini” iddia etti. Ayrıca Kaplan, “Cumhur İttifakı’nın kanun mağduru insanlarımıza bir kereye mahsus af getirmesi ve yapılan hatayı telafi etme teşebbüsü söz konusu olduğu anda İYİ Parti ve CHP, maalesef ‘cinsel istismarcıları bırakacaklar’ diye ortalığı ayağa kaldırıyor.” dedi. 

Kaplan yazısının son bölümünde şunları kaydetti:

“YAFTALAMAYI BIRAKIN”

gençlerin ‘birbirimizi sevip kaçtık’ demesine bakılmadan söz konusu erkek hapse atılır oldu. Bu sorundan mağdur aile nüfusunun yaklaşık 30 bin olduğu söyleniyor.

Kamuoyunda ‘erken evlilik mağduru’ olarak bilinen bu aileleri ‘cinsel istismarcı’ diyerek yaftalamayı bir kenara bırakın ve onlara kulak verin. Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir.”

AA Haber de benzer ifadeleri kullanmıştı

AKP-MHP ortaklığıyla yasalaşan infaz düzenlemesinde çocuk tecavüzcülerinin de aftan yararlanacağının tartışıldığı  günlerde, Anadolu Ajansı (AA) 16 Nisan tarihli haberinde kullandığı ifadeler nedeniyle tepki çekmişti.

AA, söz konusu haberde “Erken yaşta evlenen kadın eşinin cezaevinden çıkacağı günü bekliyor” başlığını atarak çocuk tecavüzcülerini masum göstermeye çalışmıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.