Perinçek’in Cübbeli Ahmet Tanımı: “Vatansever”

0
1338

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir televizyon programında kendisini öven Cübbeli Ahmet’in (Ahmet Mahmut Ünlü) iltifatlarını karşılıksız bırakmadı.

Cübbeli Ahmet, geçtiğimiz pazartesi günü Habertürk TV’de katıldığı bir programda Doğu Perinçek için “Ben ona teşekkür ediyorum, dua ediyorum. Ermeni meselesinde vatanımızı savundu. Memleketimize, milletimize bir fayda getirdiysen tamam. İtikatı şusu busu. Gerçi ‘Ben ateist değilim, Müslümanım’ dedi. Böyle bir beyanını da geçen de gördüm. Mühim değil. Velev ki vatanımıza milletimize sahip çıkan adam imansız olsun. O Allah’la arasındaki sorun. Ama biz aynı gemideyiz. Bu geminin deliklerini tamir edip su almaması için canımıza malımızla fedakarlık edeceğiz.” demişti.

Cübbeli Ahmet’in bu sözleri Aydınlık Gazetesi’nde “Doğu Perinçek’e dua ediyorum.” başlığıyla çıktı. Perinçek de Cübbeli Ahmet’in sözlerini değerlendirerek, olumlu bulduğunu ifade etti ve Cübbeli Ahmet’i “vatansever” olarak tanımladı.

Cübbeli Ahmet de Perinçek’in sözlerini sosyal medya hesabından “Sayın Doğu Perincek’ten Vatanını Seven Cübbeli Ahmet Hoca Gibi Dindarlar Hakkında Vatan Bilincini Öne Çıkaran Önemli Bir Açıklama” notuyla paylaştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.