Polis şiddeti sonrası kalp krizi geçiren 25 yaşındaki esnaf yaşamını yitirdi

0
611

İzmir’de polisin darp etmesi sonrası kalp krizi geçiren 25 yaşındaki Mehmet Şerif Coşkun, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İzmir Konak’ta 13 Kasım’da polisler tarafından darp edilen 25 yaşındaki esnaf Mehmet Şerif Coşkun, darp sırasında birden fazla kalp krizi geçirerek Bozyaka Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alına alınmıştı. Coşkun tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitirdi. Aile polis şiddetine karşı suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Mehmet Şerif Coşkun’un arkadaşı ve olayın tanıklarından Mahsun Öztekin, altı polisin Coşkun’u nasıl darp ettiğini anlattı. Öztekin olay anına ilişkin şunları söyledi:

“Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale’de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal işletiyor. Cuma günü dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söyledi. Şerif de ‘Arabayı park edeyim, yaparsınız’ dedi. Altı yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde Şerif’i araçtan indirip dövemeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler.

Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.”




Kaynak: MA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.