“Protesto edilecekse biz ederiz!”

0
1232

AnkaraKatliamı

AKP’li Fatih Belediyesi, Ankara Katliamı’nı protesto eden işçileri sürgün etti.

Tüm Bel-Sen’den yapılan açıklamada, katliamın ardından ülke genelinde yapılan greve katıldıkları gerekçesiyle sendika üyesi altı işçinin sürgün edildiği belirtildi.

Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

Katliamı protesto etmek için Konfederasyonumuzun almış olduğu kararla, 12-13 Ekim grevine katılan üyelerimize Fatih Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi soruşturma açmış ve Fatih belediyesinde çalışan 6 kamu emekçisi üyemizi Fatih Kaymakamlığı’na sürgün etmiştir. Sürgün edilen arkadaşlarımızın derhal görevlerine iade edilmesi için Tüm Bel-Sen İstanbul şubeleri olarak 4 Kasım 2015 Çarşamba günü Saat 12.30’da Fatih Belediyesi önünde basın açıklaması yapılacaktır.”

10 Ekim’de Ankara’da düzenlenmek istenilen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ne iki canlı bomba tarafından intihar saldırısı düzenlenmiş ve 102 yurttaş yaşamını yitirmişti. Saldırının ardından ülkede 3 günlük yas ilan edilmişti. Yaşanan katliam sonrası, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyük elçileri ve daha sonra bazı AKP’liler ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, olay yerine giderek, yaşamını yitiren yurttaşlar için saygı duruşunda bulunmuş, patlama yerine karanfil bırakmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.