Referandumda “Hayır” Oyu Veren Mahalleye Yardım Yok!

0
1385

IMG_2264Cumhuriyet’te yer alan habere göre, CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, CHP Burhaniye İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sel felaketine uğrayan Sübeylidere Köyü’nü ziyaret etti.

Sel felaketi yaşanan mahallenin altyapı yetersizliklerine dikkat çeken CHP’li Tüm, yardımların ulaşmamasının nedeni olarak mahallenin 16 Nisan referandumun ‘hayır’ oyu vermesini gösterdi: “Köy halkı beş gündür içme sularını çevre köylerden karşılıyor.”

Sübeylidere Mahallesi, geçtiğimiz hafta Salı günü gerçekleşen yoğun yağış nedeniyle büyük bir maddi hasar ve kayıp yaşadı. ‘ÇMillete hizmet ediyoruz, yol yapıyoruz’ diye övünen anlayış, Sübeylidere Mahallemize ne yazık ki daha önce ne uğradı, ne yeterli altyapı hizmeti sağladı, ne de köyün içinde yol yaptı.
Hizmet yetersizliği nedeniyle sel felaketi sonrası burada yaşayan yurttaşlarımızın kaybı da iki katına çıkmış durumda. Büyükşehir Belediyesi mahallenin acil olarak çözülmesi gereken sel felaketiyle de diğer altyapı sorunlarıyla da ilgilenmiyor. Sel sonrası şu an içme suyu ve kanalizasyon borularında sıkıntılar var. Köy halkı beş gündür içme suyunu çevre köylerden ve ilçeden karşılamaya çalışıyor. Ancak yetkiler tarafından konuya ilişkin henüz hiçbir adım atılmadı.”

“Yurttaşlarımız ‘hayır’ oyu verdiği için mi kaderine terk ediliyor?”

“Mahallemizden 16 Nisan referandumunda 138 hayır oyu ve 74 evet oyu çıktı. Yurttaşlarımız ‘hayır’ oyu verdiği için mi kaderine terk ediliyor? Burada halka ‘referandumda ‘evet’ kazanmazsa size hizmet yok’ diyerek mi millete hizmet ediyorsunuz? İnsanlar yazın en sıcak günlerinde su olmadan nasıl yaşamlarını sürdürecekler? Köylerimizi illa bir felaketle karşılaştığında mı hatırlamanız gerekiyor? Sel felaketi sabahın erken saatlerinde değil de, eğer gün içerisinde olsaydı bugün çok daha vahim bir tabloyla karşı karşıya kalacaktık. Ben buradan tüm yetkililere sesleniyorum: Siyasi ayrım yapmaksızın her yurttaşa eşit şekilde hizmet etmek sizin göreviniz. Acilen Sübeylidere Mahallesinde sel felaketi sonrası oluşan maddi hasarını giderip buradaki altyapı yetersizliklerini çözün. Burada yaşayan vatandaşlarımızın kaybını karşılamak en başta sizlerin görevidir.”

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

23 Temmuz 2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.