Saadet Partisi Genel Başkanı’ndan Sivas Katliamı ile İlgili Açıklama: Sivas Katliamı Demekten İmtina Ediyorum

0
1347

04CB3F95-E23B-4187-9897-AFE4BF8D2EB1Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Sivas Katliamı ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Karamollaoğlu “ Sivas katliamı demekten imtina ediyorum” dedi.

Habertürk kanalında bir programa konuk olan Temel Karamollaoğlu, sunucunun “Sivas hadiseleri diyorsunuz, diyorsunuz. Sivas katliamı demekten imtina mı ediyorsunuz?” sorusunu şu şekilde cevap verdi: “Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, çünkü hakikaten katliam başka bir şey. Evet, 33 kişi can verdi, bunu kabul ediyorum. Birisi gidip doğrudan insanları katlettiği zaman katliam olur. Orada bir kişinin gidip birisini doğrudan doğruya katlettiği vaki değil.”

Karamollaoğlu, Sivas Katliamı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı idi. Katliamın olduğu sırada, katillere “gazanız mübarek olsun” diyerek seslenmişti. Temel Karamollaoğlu daha sonra konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Sivas’ta katledilenlerin “yanarak değil, dumandan boğularak” öldüğünü “gazanız mübarek olsun” sözünün ise “dil sürçmesi” olduğunu söyledi.

20 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.