SALDIRANLAR BELLİ GÖZALTINA ALINANLAR: SALDIRIYA UĞRAYANLAR

0
1429

test11Gece saatlerinde Uşak ÖDP ye pompalı tüfekle saldırı düzenlenmişti. Saldırının ardından partiye gelen üyelerce ÖDP Uşak İl Örgütü binasının olduğu sokağa pankart asıldı: “Yürüyelim ki ayaklarını denk alsınlar; anlasınlar ki bu ülkede devrimciler var”

Saldırıyla ilgili ÖDP Uşak İl Başkanı Mahmut Uludağ şunları söyledi :

‘Bu saldırı sırasında il binamızda kimsenin bulunmayışı nedeniyle sadece maddi hasara sebep olmuştur. Bilinmelidir ki Uşak tarihi boyunca devrimciler hiçbir zaman faşist saldırılar karşısında boyun eğmemiştir. Dün geceden itibaren Uşak’ın devrimci gençleri büyük bir dayanışma örneği sergileyerek parti binamızın önünde gereken güvenliği almıştır.

Bizi bildik provakasyonlarına alet edemeyecekler. İstanbul Beşiktaş stadı önünde ve Kayseri’de patlayan bomba ile partimize atılan kurşun arasında doğrudan bağ kurmak mümkün. Hepsinin amacı muhalefeti sindirerek başkanlığı aradan çıkarmaktır. Biz ne pahasına olursa olsun buna asla izin vermeyeceğiz. Kararlıyız, inat ve inançla mücadele ediyoruz, edeceğiz.’

Birleşik Haziran Hareketi İzmir:

‘Bu korkak saldırı, ülkemiz ilerici ve devrimcilerinin karşı karşıya olduğu tehlikenin küçük bir fragmanı olarak değerlendirilebilir. Yanı sıra bu saldırı, Uşak Haziran Hareketi olarak yarın gerçekleştirileceğimiz panele dair bir sindirme, korkutma anlamı da barındırmaktadır. Bu nedenle Uşaklı yoldaşlarımızı bu etkinlikte yalnız bırakmayacağız. Öğlen saatlerinde İzmir’den araç konvoyu oluşturarak Uşak’a hareket edeceğiz. Yürütme kurulunun bilgisine sunar, kolaylıklar dileriz.’

Kayseri başta olmak üzere İstanbul (Beykoz Bayrampaşa Eyüp Beylikdüzü Bağcılar Üsküdar Kartal) Ankara (Yenimahalle) Erzincan Çanakkale Kocaeli (Darıca) gibi onlarca il ve ilçe binasına saldırı düzenlendi 626 HDP üyesi gözaltına ise alındı.

Evrensel’in haberine göre, bir grup Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü binasının kapısını kırarak içeri girdi. O sırada binada kimse olmadığı belirtildi. DİSK Genel-İş binasına da saldırı gerçekleştiği belirtildi.

ODAK

2016-12-20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.