SDP’Lİ DEVRİMCİLER SERBEST BIRAKILSIN!

0
1358

11 Haziran 2013

Erdoğan halk direnişini ezmek için her zaman yaptığını yaptı ve direnişçiler hakkında yalanlar yaydı. Direnişçilerin yakıp yıktıklarını, camiye içkiyle girdiklerini, başörtülü kızlara saldırdıklarını ve Türk bayrağını yakıp yerine örgüt bayrakları astıklarını iddia etti. Ardından da bu sabah Taksim’e saldırdı.

Taksim’e saldıran polisin oraya daha dün Erdoğan’ın “sarhoş” diye alay ettiği Mustafa Kemal’in resimlerini ve Türk bayrağını asması anlamlıdır. AKP, direnişçileri dinsel inançları olan, Mustafa Kemal’e ve Türk bayrağına saygı duyan insanlarla karşı karşıya getirmek istiyor. Onları biz kendilerine karşı gelen herkesi “Ergenekoncu”, “darbeci” diye damgalamalarından ve insanların özel hayatları hakkında aşağılık komplolar kurmalarından tanıyoruz. Her türlü yalanı ve iftiraya kolaylıkla başvuracak kadar ahlaksız insanlardır.

Kaldı ki, devrimciler Gezi Parkı’nda namaz kılan insanları korurken Taksim’e saldıran polisin ilk yaptığı iş Anti-kapitalist Müslümanlar grubunun namaz kıldığı mescidi yıkmak oldu.

Polis Taksim’i ezmek için Sosyalist Demokrasi binasına yöneldi ve aralarında Ulaş Bayraktar’ın da bulunduğu 70 SDP’li devrimciyi yaralayarak gözaltına aldı. Binadan çıkarıldığı söylenen testere, çekiç, ekmek bıçakları “terörizm delili”; SDP MK üyesi Ulaş Bayraktaroğlu ise “provokatör” olarak tanıtıldı. Polis aynı gün İstanbul adliyesinde Gezi Parkı direnişçileriyle dayanışma yapan avukatlara da saldırdı ve onları da gözaltına aldı.

SDP molotoflu saldırılarla ilgili iddiaları ısrarlı bir şekilde yalanlamaktadır. Polis Taksim’de saldırı ve tertiplerine devam eder ve “Dokunmayacağız” dediği Gezi Parkı’nı ikide bir gaza boğarken demokratik güçler Taksim’e dayanışmaya gidiyor.

Bizler, direnişin meşru eylem çizgisinde yürümesi gerektiğinin bilincinde olarak polisin provokasyonlarını lanetliyoruz. Saldırıya uğrayan SDP’li kardeşlerimizin yanındayız.

Gözaltına alınan devrimciler serbest bırakılsın!

Faşizme Karşı Omuz Omuza!
Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.