“Sen kimsin?”

0
1902

ArınçAmbargo

Bülent Arınç, CNN’de katıldığı canlı yayında ilginç bir açıklamada bulundu. Toplumu hafızasız bırakmakta ustalık kademesine erişenlerin ustalarından olan Arınç, geçmişteki sözlerinin üstünden atladı ve enteresan laflar etti. Konuk olduğu programda, bugün sorumlusu olduğu TRT’de dahi kendisine yönelik bir ambargo olduğunu söyleyen Arınç, AKP içerisindeki kimi yeni yetmelerin, zamanı geldiğinde karşılarında yer alacağız, dedi.

Hafızaları ”Sıfırlanmış” bir toplumda, Arınç’ın sözleri bir karşılık bulabilir, mağdur edebiyatı tutabilir belki.
Biz buna müsade etmeyelim, hafızaları tazeleyelim…

Arınç’a 2014 Ağustos’unda katıldığı bir canlı yayında sorular sorulmuştu. Program, bugün ”Yeni yetme” diye tabir ettiği grubun kanalı olan Star TV’deydi. TRT’den sorumlu olduğu ve TRT’deki yayınlarda taraf tutulduğuna yönelik kendilerine iletilen eleştiriler tekrar hatırlatıldığında Arınç, ”Tabii ki eşitlik olmayacak. Sen kimsin, o kim, bu kim?” demişti.

sen kimsin, o kim, bu kim Arınç

Bügün AKP’de yaşanan derin kriz, cemaatle çatışmalar ve Abdullah Gül ekibinin durumu gibi, belirsizliğini koruyan başlıklarda yalnızlaştırılanlardan, ortada bırakılanlardan birisi de Arınç.
Saray, kendisine koşulsuz ve ikirciksiz biat edenleri korumaya, kollamaya, yüceltmeye; ödüllendirmeye devam ederken, ufak bir tereddüt, geri dönüş, görevi terk etme hainlik olarak değerlendiriliyor ve cezası kesiliyor.
Eli kanlı MİT başkanı Hakan Fidan, görevi bırakıp milletvekili olma niyetinde olduğunu söylemiş; kaçmaya çalışmıştı. Erdoğan ise onu ensesinden tutmuş ve geri yerine geri oturtmuştu. Bırakıp gitmek yok, demişti. Basında Fidan’ın, o günden bu yana görevi vekaleten yürüttüğü yazıldı.
Arınç da, cemaatle yaşanan keskin savaşta, net bir tutum almamıştı. Gül ve Erdoğan arasında yer alıp, mümkünse taşları eski yerine oturtma çabasında olacağını açıklamıştı.

Bugün görünen o ki, dünün muktedirleri ortada bırakıldıkları anda onları paramparça etmeye hazır bir güruh tarafından hazır kıta bekleniyorlar.
AKP’nin ilk yıllarında ona methiyeler düzen ”Liberal-Aydın”lar bugün ne kadar inandırıcılıktan uzaklarsa, Arınç’ın mağduriyeti de en az onlarınki kadardır.

Hafızalarımızı tazeleyelim: bugünün karanlığının yaratıcısı ne kadar Erdoğan ise, bir o kadar Arınç’tır, Gül’dür, Cemaattir.
Onlara suç ortaklığı eden ”Liberal-Aydın”lardır. Memleketi bugünün karanlığına adım adım sürükleyen AKP’ye, ”Yetmez ama evet” diyerek destek olanlardır.
Bunlar ne kadar suçluysa, Arınç da o kadar suçludur!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.