SİLVAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

0
1281

indir (10)

 

Silvan’da bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mahalleleri ablukaya alarak saldırıya geçen polisin zırhlı araçtan açtığı ateş sonucu 22 yaşındaki Müslüm Tayar hayatını kaybetti.

Tekel, Mescit ve Konak mahallelerini kapsayan sokağa çıkma yasağı, zırhlı araçlardan ve camilerden sabah 05.00’te yapılan anonslarla duyuruldu.

DİHA’da yer alan habere göre, polisin zırhlı araçlarla mahalleye girmeye çalışması sonucu patlama ve silah seslerinin olduğu mahallede Müslüm Tayar adlı bir gencin evine giderken Diyarbakır Caddesi üzerinde polis tarafından zırhlı araçla tarandığı belirtildi. Ayağından ve göğüs kısmından aldığı 4 kurşunla yaralanan Tayar, çevrede bulunan yurttaşlar tarafından Silvan Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’ne kaldırıldı. Tayar, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Buna rağmen Tayar kurtarılamadı.

Ayrıca dün gece saatlerinden beri hastane morgunda bekleyen aileye cenazenin verilmediği bilgisi edinildi.

Sokağa çıkma yasağıyla birlikte ilçede, telefonlar ve internetler de kesildi.

Sıkıyönetimin ilan edilmesinin ardından ilçeye çok sayıda zırhlı araçla birlikte polis ve asker sevkiyatı yapıldığı öğrenilirken, zırhlı paletli askeri araçların da ilçeye giriş yaptığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.