ŞİRVAN FACİASINDAN SAĞ KURTULAN İŞÇİLER HUKUKİ DESTEK TALEP EDİYOR!

0
1104

img_040917 Kasım tarihinde yaşanan maden faciasından sağ kurtulan işçiler, çalışma şartları için alınmayan önlemlerin fark edilmesi üzerine işten atılmışlardı. Halen yaşanan facianın ardından 20 gün geçmesine rağmen toprak altında 4 işçi daha bulunuyor.

Yaşanan facia sonrası sağ kurtulan işçiler hukuki süreçte kendilerinin dinlenmesini ve bireysel davaların açılmasını talep ediyor. Bu talebin iletildiği Siirt Barosu Başkanı Nizam Bilek ise işçilere baroya başvuru yapmaya çağırdı. Bu konuda işçiler Evrensel’de yer alan habere göre, Soma’da, Çöllolar’da daha önce de bu tarz ölümlerin yaşandığını dile getirirken adil yargılamanın gerekliliğini dile getiriyor. Yürütülen soruşturmaya dair görüşülen Siirt Barosu Başkanı Nizam Bilek, şu an için hazırlanacak raporu beklediklerini ve eğer ihmal söz konusu olursa sorumluların ceza alması adına gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

İşçilerin her daim baroya başvuru yapabileceklerini ifade eden Bilek, Baro olarak her zaman işçilerin ve ailelerin yanındayız şeklinde konuştu.

07.12.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.