Sivas Katliamı Devam Ediyor

0
1574

Sivas-Katliamında-Hayatını-Kaybedenler

Hüseyin KARAKOÇ

 

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Madımak Oteli’nde gerici faşist güçler tarafından kuşatılan Aleviler yakılarak katledildiler. Sivas’taki devrimciler saldırının hazırlanmakta olduğunu biliyorlardı. Pir Sultan Abdal Şenliklerin’ne katılan insanlara”Madımak Oteli’nde kalmayın,gelin ilerici insanların size açacağı evlerde kalın” önerisinde bulundular. Bir kısım Alevi ve aydın insan öneriyi dikkate almayarak ”Devletimiz bizi korur” inancıyla Otel’de kalmaya devam ettiler. Otel kışkırtılmış dinciler ve MHPciler tarafından adeta jandarmanın ve yetkililerin nezaretinde ateşe verildi.

Katliamdan sonra sosyal demokratlarla MHP kol kola girdi ve başımızdaki dinci iktidarın yolunu açtı.

Katliamın sorumluları yargılanmadı. Cinayette maşa olarak kullanılanlar bile ceza almadan kurtuldular.

Dinci katiller Sivas’ta Alevilere ve ilericilere karşı açtıkları savaşı Ortadoğu’ya yaydılar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ruh hastası  canilere ülkemizde üs sağladılar. Onları beslediler,silahlandırdılar. ”Gidin Alevi öldürün” diye yollayarak Suriye’de yüz otuz bini aşkın insanın kanına girdiler. Bir milyonu aşkın Suriyeli onların çıkardığı savaş yüzünden ülkesinden göç etti. Şimdi Türkiye’ye sığınmak zorunda kalmış olan Suriyeli insanlar Müslüman geçinen sömürücülere ucuz iş gücü sağlıyor. Onlar İslam kardeşliğinden bahsediyorlar ama Suriyeli sığınmacı kadınlar Türkiye’de satılıyor. Bu ahlaksızlık Suriyeli sığınmacıların göçtüğü kaç tane Batılı Hristiyan ülkede yapılıyor? Eğer Suriyeli kadınları kardeş biliyorlarsa insan kız kardeşini sattırır mı?

Onların Müslümanlıktır diye bildikleri emperyalistlerin kışkırtmasıyla birbirlerini boğazlamaktır. Müslümanlık diye bildikleri çalmaktır. Onların gerçek dinleri yeni-liberalizmdir. Allahları para, ibadetleri hırsızlık, yolsuzluk,şeytanlık, cihatları ise Alevilerin kanına girmektir. Bu dinciler Suriye’de olduğu gibi iktidar için birbirlerinin kanına girmekten çekinmiyorlar. Herkesi, dinci gericiliğe boyun eğdirmek istiyorlar yoksa Türkiye’yi Suriye ve Irak’a çevirecekler.

Cumhurbaşkanı adayı olarak soyu sopu İngiliz işbirlikçisi kendisi de Amerikancı ve Suudici Ekmeleddin İhsanoğlu’yu çıkaran Kılıçdaroğlu ve CHP,dinci gericiliğe boyun eğdi. Şimdi MHP ve Gülencilerle el ele vermişler dinci düzene Alevileri boyun eğdirmek istiyorlar. Alevilere dayatılan şudur: ”Katillere ve zalimlere boyun eğin ki dincilerin size layık gördüğü kölece yaşama hakkınızı kullanasınız!”

CHP yöneticilerine göre Aleviler ”aklı başında” insanlarmış, Erdoğan’ı değil Ekmeleddin’i seçerlermiş.

O zaman Alevilerin rehber bildiği Pir Sultan Abdal akılsızın  teki miydi? Aleviliğin örnek aldığı Kerbela Direnişi akılsızlık örneği miydi? Kılıçdaroğlu’nun akıl dediği teslimiyet aklıdır.

Sivas katliamını durdurmanın yolu katillere teslim olmaktan değilş dinciliğe,mezhepçiliğe ve milliyetçiliğe karşı gerçekten laik ve demokratik bir ülke için direnmekten geçer.

Kahrolsun Teslimiyet Yaşasın Direniş!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.