Son Dakika: Nuriye Gülmen’in tutukluluğunun devamına…

0
1545

Bugün Ankara’da görülen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davada Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verildiği kaydedildi. nuriye-gulmen-aclik-grevi-900x425

Açlık grevlerinin 264’ncü gününde yargılanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın duruşmasında savcı davanın görüldüğü sırada Gülmen için kaçma ve delilleri karartma şüphesinin olmadığından ötürü tahliyesini istemişti. Savcının talebinin ardından kararın açıklanması için ara verilmişti.

Edinilen bilgilere göre verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verdi. Davanın 6’ncı duruşması 1 Aralık 2017 saat 10.00’a ertelendi.

Bu hafta içinde işime iade edilebilirim

Ayrıca mahkemede söz alan Gülmen, “Bu hafta içinde yeni bir gelişme oldu. Bu hafta OHAL Komisyonunda işe iade talepleri ile ilgili ilk kararlarını vermesi bekleniyor. Bu ilk kararlardan birinin bizim kararın olması bekleniyor. Bu hafta içinde işe iade edilebilirim. İşime iade edildiğim takdirde tutuklu koşullarda tedavi istemiyorum. Buradaki hekimlerle sağlıklı bir iletişim kuramıyorum” diye konuşmuştu.

Karar Açıklanırken Dışarıda Gözaltılar 

Mahkeme heyetinin kararı beklenirken polisin mahkeme çevresine ve Numune hastanesinin çevresine toplandığı haberleri de geldi. Mahkeme dışında toplanıp kararı protesto eden kitleye polisin saldırdığı ve çok sayıda gözaltı haberi olduğu bilgisi var.

27 Kasım 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.