Soylu: İYİ Parti il başkanlığına isabet eden saldırıyla ilgili fail yakalandı

0
107

İYİ Parti’nin Merter’deki İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi.
Saldırının nefret dilinin, hakaretlerin sonucu olduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, “Her şeye rağmen yılmayacağız” dedi. Akşener ise yaptığı ilk açıklamada AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Tehditlerini vazife bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; eğer geleceksen, sen gel” ifadelerini kullandı. Saldırıya tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, “Faillerin derhal yakalanmasını ve yargı önüne çıkarılması gerektiğini söyledi

İYİ İstanbul İl Başkanlığı’na ziyarette bulunan Ahmet Davutoğlu; “Açık ve örtülü şekilde yapılan tehditlerle provokatif saldırılara zemin hazırlıyorsunuz. Bir kez daha uyarıyorum sayın Erdoğan’ı, çıkın ve İYİ Parti’ye yapılan saldırıyı kınayın” diye konuştu.

Akşam saatlerinde Twitter’dan failin yakalandığını duyuran İçişleri Bakanı Soylu, muhalefete ‘ayar vermeyi’ de ihmal etmedi: “Sorumlu mevkidekilerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olmaları gerekir. Bizim görevimiz yakalamak. Devletinize ve Polisinize itimat ediniz. Mahcup olursunuz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.