Soylu’nun “Soros çocuğu” ifadesi sonrası Ümit Özdağ yanıt verdi: “Yarın 11’de İçişleri Bakanlığı önünde olacağım oğlum. Erkeksen beni kapının önünde bekle”

0
235

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber’de Türkiye’ye gelen sığınmacılar hakkında yaptığı açıklamada, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında, “Soros çocuğu”, “operasyon çocuğu” ifadelerinde bulundu. Soylu’nun ifadeleri sonrasında açıklamada bulunan Ümit Özdağ ise, Süleyman Soylu’yu yarın saat 11.00’de İçişleri Bakanlığı önüne çağırdı.

Süleyman Soylu, konuk olduğu TGRT programında, Ümit Özdağ hakkında, “Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk etmem. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” ifadelerinde bulundu.

Soylu’nun açıklaması sonrasında sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ise, “Ben yarın, Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle!” ifadelerini kullandı.

Yarın saat 11.00’de Soylu’yu İçişleri Bakanlığı önüne çağıran Özdağ, şunları söyledi:

  • Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanlığı makamında böyle bir seviyenin oturmasını gerçekten ister mi bilmiyorum? Ben siyasi hayatım boyunca en sert eleştirileri yapmış olmama rağmen, hakkımda hakaret davası açılmış bir siyasetçi değilim. Bundan sonra da hakaretle cevap vermeyeceğim.
  • Ben yarın, Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle!
  • Seni yarın İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Erkeksen orada bekle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.