Suriyelilere yönelik haberiyle bilinen Aykırı Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak’a cinsel saldırı suçundan ceza: 1 yıl 8 ay

0
298

Aykırı Haber Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, bir avukatı zorla öpmek suçlamasıyla yargılandığı davada 2 yıl hapis cezası almıştı. Mahkeme iyi hal indirimi uygulayarak cezasını 1 yıl 8 aya indirdi.

Aykırı Haber Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, cinsel saldırı suçundan yargılandığı davada iyi hal indirimi ile 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Çolak, Bakırköy’de avukat bir kadını zorla arkasından sarılıp öptüğü iddiasıyla “basit cinsel saldırı” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Hürriyet’den Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre Bakırköy 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, Batuhan Çolak’a “sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel saldırı” suçundan iki yıl hapis cezası veren mahkeme, “iyi hal” indirimi uygulayarak cezayı bir yıl sekiz aya indirdi. Mahkeme, cezanın iki yılın altında olması ve sanığın bir daha suç işlemeyeceği yönünde olumlu kanaat oluştuğu gerekçesiyle cezayı erteledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.