TOKİ İşçileri Hakları İçin Direniyor: 2 İşçi İnşaat Çatısına Çıktı

0
1240

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) inşaatında çalışan ve 2 yıldır ücretlerini alamadıkları için eylem yapmak isteyen işçiler, polis müdehalesiyle karşılaşınca inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

TOKİ’nin Ankara Mamak’taki 2’nci etap şantiyesinde çalışan işçiler, 2 yıldır alamadıkları ücretleri için 22 Kasım’dan bu yana nöbet eylemi yapıyordu. Polisler, 2 Aralık’ta işçilerin çadırını basarak, 7 işçiyi gözaltına almış ve çadırları kaldırmıştı. O tarihten beri işçilerin çadır kurmasına izin vermeyen polisler her seferinde işçileri gözaltına aldı.

Bugün de çadır kurmak için şantiye önüne giden işçiler ve “TOKİ İşçileriyle Dayanışma Komitesi” üyelerine polis yine izin vermedi.

İşçileri ablukaya alan polis, dağılmaları için anons yaparken, işçiler çadır kurmakta ısrar etti. Israrlarına rağmen polisin izin vermemesi üzerine inşaata çıkan 2 işçi sloganlar atarak, intihar edeceklerini söyledi.

2 işçinin direnişi inşaat binası üstünde devam ederken, diğer işçiler de inşaat önünde, polis ablukası altında oturma eylemi başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.