Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’in Damat Sevgisi: Yılmaz Neferimizdir

0
1102

Trabzonspor’un teknik direktörü Ünal Karaman geçtiğimiz hafta istifa etti. Karaman’ın, Hazine ve Maliye Bakanı ve aynı zamanda Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak’ın talimatıyla gönderildiği iddia edildi. Bu iddialar üzerine Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’den ilginç bir açıklama geldi. Sürmen, iddiaları yalanlarken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için “Yılmaz neferimizdir” dedi.

Damat Albayrak‘ı nefer gören Ali Sürmen, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Yazılı açıklama yapan Sürmen, herkesin kulüp içindeki hiyerarşiye uymak zorunda olduğunu belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

“Bu hiyerarşide yaşanan çok temel bir aksaklık nedeniyle oluşan bugünkü tablonun, Trabzonspor camiası ve büyük Trabzonspor ailesi tarafından çok iyi anlaşılacağını umut ediyoruz. Ancak ne yazık ki yaşanan bu olayların ardından, şampiyonluk yarışında bulunduğumuz kulüplerle organik bağı görülen, onların armalarını kullanan çeşitli, ‘troll’ olarak tabir edilen, sosyal medya tetikçilerinin camiamızın içinde huzursuzluğa yol açtığı görülmüştür.

Kulübümüzün iç meselesinin, başka kulüplerin lehine sonuçlar doğuracak ortamlara sürüklenmemesi için tüm camiamızı aklı selime ve Trabzonspor’umuzun yanında olmaya çağırıyorum.” açıklamasında bulunan Sürmen, “Sayın Ünal Kahraman’ın ayrılışında siyasi hedefler tespit etmek, sırf bu nedenle Trabzonsporluluğu tartışma götürmeyen, her şart ve ortamda Trabzonspor’umuzun yılmaz neferi olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın ismi kullanılarak iftira, hakaret, yalan, dedikodu ve hayal ürünü kurgular üretmek, üzücü olduğu kadar bizzat görüşmesinde bulunduğum ayrılış gerekçeleri ile de bağdaşmamaktadır.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki Trabzonspor Kulübü’nün başkan ve yönetimi genel kurulda delegeler tarafından seçilerek, teknik direktör ile profesyoneller ise atanarak göreve gelmektedir. Bu minvalden hareketle, herkesin yerini ve konumunu bu hiyerarşiye göre konumlandırmak mecburiyetindeyiz.

Bazen sonuçları beğenmediğiniz gibi kararları da beğenmeyebilirsiniz. Ama sizin Trabzonsporlu olarak göreviniz, geleceğin başarısına katkı sağlamaktır. Bu nedenle Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu öncülüğündeki Trabzonspor ailesinin aldığı her karara saygı duymamız gerektiğini, bundan sonraki süreçte kulübümüze, yönetim kurulumuza, futbolcularımıza ve teknik kadromuza destek olmamız gerektiğini bilmeliyiz. Çok yakın bir zamanda diğer kurul başkan ve yönetimleri ile bir araya gelerek, sürece dair görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşacağımızı belirtir, saygılar sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.