Trendyol motokuryelerinin direnişi kazanımla sonuçlandı

0
86

Trendyol motokuryelerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için İstanbul’da başlattıkları direniş kazanımla sonuçlandı. Şirket yönetimiyle yapılan görüşmede anlaşma sağlandığı açıklandı.

Dün akşam saatlerinde kurye temsilcileri ile şirket yönetimi arasında başlayan görüşme gece saatlerine kadar sürdü. Görüşmeden çıkan kurye temsilcileri Maslak’ta toplanan arkadaşlarına yaptıkları açıklamada ortak fikir birliğine varıldığını duyurdu.

Kabul edilen bazı talepler şöyle:

Kuryelerin talepleri doğrultusunda paket başı primleri 40 TL arttırıldı. Hatalı sipariş iptallerinin de bu bonuslara eklenmesi kararlaştırıldı. Ayrıca siparişin zarar görmesi durumlarında da sipariş teslim edilmiş gibi değerlendirilerek paket başı ücret ve bonusa dahil edilecek. Kuryelerin, mağazadan alıp müşteriye giden siparişler müşteri tarafından iptal edilse dahi bonus ve paket ücretlerine yansıtılacak.

Kuryeler, AVM ve sitelere dağıtımda paket başına 5’er TL ek ücret alacaklar, yoğun saatlerde mola da kullanabilecekler. Sipariş dağıtım sisteminde, kurye atamalarının adil biçimde atanması için gerekli çalışmalar yapılacak.

Kar tatili durumunda çalışılmadığında, kuryenin sipariş dağıtım ortalaması alınarak bir sonraki haftanın bonusuna yansıtılacak. Ayrıca kuryelerin şirket yönetiminden ve çağrı merkezi için talep ettikleri idari bazı talepler de kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.