Türk Hava Yolları ve Pegasus 65 yaş üzeri yolcu almayacak

0
1254

Dün İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üzeri insanların sokağa çıkmasını kısıtlayacak genelge çıkarmasının ardından Türk Hava Yolları ve Pegasus’tan da bu genelgeyi destekleyici bir hamle geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarını, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırmasının ardından gelen kararı sosyal medyadan paylaşan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “65 yaş ve üstü yolcularımız, siz bizim için çok değerlisiniz. Sizin tecrübelerinizden çıkaracağımız daha çok ders var. Onları bizimle paylaşabilmeniz için bu süreç sonuna kadar evde kalmanızı arzuluyoruz. O nedenle sizlerle uçuşumuza kısa bir ara veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Pegasus ise yaptığı paylaşımda, “Korona virüsü için alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlar için verilen sokağa çıkma yasağı kararı üzerine yapacağınız 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan biletlerinizdeki ücretsiz değişiklik ve iade işleminizi 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. Takdir edersiniz ki; çağrı merkezinde oluşacak olan yoğunluk sebebiyle işlemlerde yavaşlama olabilir, lütfen endişe etmeyiniz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.