Twitter “görüntülenme sayısı”nı açınca Erdoğan’ın foyası meydana çıktı!

0
367

Twitter Ceo’su Elon Musk, aldığı kararla Twitter’da yapılan paylaşımların görüntülenme sayılarını bir süreden beri herkese açık hale getirmişti.

Sosyal medya platformunun aldığı bu kararla daha önce kullanıcıların erişebildikleri şahsi istatistikler, genel görünüme açıldı.

Twitter’ın bu kararı sonrası, Erdoğan’ın “foyası” da meydana çıkmış oldu. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter üzerinden yaptığı yayınların, kendileri tarafından manipüle edilerek “milyonlarca” izlendiği gösterilirken, bu gösterimlerin şimdi Twitter’ın paylaştığı verilerle orantısız biçimde olduğu gözüküyor.

Ortaya çıkan bu orantısızlık, AKP’ye bağlı “trollerin” daha görünür olmasını sağladı.

Erdoğan’ın Bitlis Çayı Viyadüğü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nde yaptığı konuşma 2.2 milyon kere izlenmiş gösterilirken, sol alttaki Twitter istatistiğinde ise yalnızca 528 bin gösterim olduğu görülüyor:

AKP’li Cumhurbaşkanı’nın asgari ücret açıklamasının, 5 milyon kere izlendiği bilgisinin aksine, Twitter’da 1.6 milyon kere görüntülendiği anlaşılıyor:

Erdoğan’ın Senegal Cumhurbaşkanı ile düzenlediği ortak toplantı, AKP’nin iddiasına göre 5 milyon kere, Twitter’ın istatistiklerine göreyse 344 bin kere görüntülendi:

Erdoğan’ın İslam Dünyası Anayasa Yargısı Konferansı Açılış Kongresi’nde düzenlediği konuşma ise 864 bin kere değil, 147 bin kere görüntülendi:

Twitter’ın bu hamlesi, Türkiye’de en çok AKP’lilere ve Erdoğan’a zarar vermiş gözüküyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.