Üniversiteli Kadını Taciz Eden Adam Tutuklandı: “Mini Etekten Tahrik Oldum”

1
1882

446C1DC5-0C89-4F69-BA52-F1A015F34B7BGeçtiğimiz hafta Twitter’dan genç bir kadının yaptığı paylaşım, bir tacizcinin yakalanmasını sağladı.

20 yaşında bir üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen kadın, 7 Aralık’ta otobüsten inerek evine giderken tanımadığı bir kişinin kendisini takip ettiğini, daha sonra da bu kişinin evinin önünde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.

Saldırının ardından karakola gidip şikayetçi olan kadın, karakolda yaşadıklarını da şöyle anlattı:
“Karakola gittim, ‘Ankara’da kaç milyon kişi yaşıyor biliyor musun?’, ‘Boşuna arama’ dediler. Götürdüğüm güvenlik kamerası görüntüleri için ‘Maalesef teknolojik imkanlarımız buraya kadar, görüntüyü açamıyoruz’ deyip üstünkörü bir ifade alıp gönderdiler.”

Şikayet üzerine polis, Mustafa M. adlı kişiyi gözaltına aldı fakat taciz eden kişinin o olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı.

Polis daha sonra Sertaç Çıtaksevi’yi gözaltına aldı. Sorgusunda genç kadını taciz ettiğini kabul eden Çıtaksevi tutuklandı. Çıtaksevi sorgusunda “ Mini etekli görünce tahrik oldum, anlık bir olay kendimi kaybettim, çok pişmanım.” dedi. Genç kadını taciz eden Çıtaksevi evli ve çocuk sahibi.

23 Aralık 2017

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.