“Vatanseverler” İttifakı: Osmanlı Ocakları ve Vatan Partisi’nden İşbirliği Açıklaması

0
1298

Vatan Partisi, AKP’ye ve Saray’a yakınlığıyla bilinen Osmanlı Ocakları ile ittifak açıklaması yaptı.

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Vatan Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan İlker Yücel, dün akşam partisinin gençlik örgütü Öncü Gençlik’in 25. yıl kutlama etkinliğinde dikkat çeken bir konuşma yaptı.

İlker Yücel, Öncü Gençlik’in, Osmanlı Ocakları ile vatan savunmasında yan yana geleceğini ve gençliği birleştireceğini söyledi.

İlker Yücel, yaptığı konuşmada, “Kriz anlarında savaşan Amerika’yla ve Amerika’nın piyonlarıyla savaş sırasında, kriz anlarında orduların, milletlerin fedai müfrezeleri sonucu belirler. En kritik anda orduların fedai müfrezeleri ortaya çıkar. Şu anda Öncü Gençlik’in bir süngü savaşına gireceği, bir fedai müfrezesi gibi; disiplinli, bir arada, omuz omuza, Osmanlı Ocakları’yla ve diğer bütün vatansever kuvvetlerle omuz omuza Türk gençliğini birleştireceğini, ABD başta olmak üzere, bütün emperyalist kuvvetleri yine Ege denizine düşmanı dökerek en sert cevabı vereceğini biliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yücel’in yaptığı konuşma, Osmanlı Ocakları’na ait sosyal medya hesabından da, “Tüm vatanseverler birleşiyor, 2. Çanakkale Destanı için hazırız.” ifadeleriyle paylaşıldı.

Geçtiğimiz yıllarda HDP binalarına yapılan saldırılarla gündeme gelen Osmanlı Ocakları, AKP ile somut bir bağının olmadığını ifade etmesine rağmen, Ocak Başkanının Tayyip Erdoğan ve AKP ile olan yakınlığı biliniyor.

Ayrıca dönemin Osmanlı Ocakları İstanbul Gençlik Kolları Başkanı’nın, 2015’te Suruç’ta 33 kişinin katledildiği saldırıyı gerçekleştiren IŞİD’li için sosyal medya hesabından paylaştığı “canlı bombaya rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum…” mesajı da hafızalarda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.