Veli Saçılık’ın 70 Yaşındaki Annesine Soruşturma Açıldı

0
2505
Veli Saçılık ve annesi Kezban Saçılık
Veli Saçılık ve annesi Kezban Saçılık

Veli Saçılık’ın 70 yaşındaki annesi Kezban Saçılık hakkında soruşturma açıldı.

KHK ile işinden atılan Veli Saçılık’ın 13 Haziran’da yaptığı direnişe katılıp destek veren anne Kezban Saçılık, polisin direnişe saldırmasıyla yerlerde sürüklenmişti. Olayla ilgili 70 yaşındaki Kezban Saçılık’ın da içinde bulunduğu 7 kişi hakkında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanuna Muhalefet” suçundan soruşturma başlatıldı.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, Kezban Saçılık açılan soruşturmayla ilgili “Veli’yi yere düşürdüler. Hepsi birden saldırdı. Veli yere düştükten sonra dayak yemesini engellemek için araya girip üstüne kapanacaktım. O anda polislerden birisi, dönüp gözüme gaz sıktı. Gözümü açamadım, yere düştüm. Başıma da vurmuşlar.” dedi.

Ayrıca Kezban Saçılık “Oğlum haklı. Hırsızlık etmedi, devleti soymadı. Oğluma yapılanları görünce dayanamıyorum. Sanki o plastik mermiler bana gelse daha iyi diyorum. Dokunmaya kıyamadığım oğlumu onlar yerde sürüklüyorlar. Bir anne o anda ne hissedebilir? Canım çok acıyor o anlarda.” sözlerini ekleyerek konuya tepkisini gösterdi.

8 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.