Yaşamak hak, yaşatmak görevdir!

0
1274

Grup Yorum, ölüm orucu eyleminin 316’ncı gününde olan üyeleri İbrahim Gökçek için bir çağrıda bulundu.

Yorum’un yayınladığı çağrı metninde, “Gelin el ele verelim ve İbrahim’i yaşatalım. Hiç kimse O’nu yaşatamamanın utancı altında ezilmesin. İbrahim yaşamak istiyor. Yaşamak hak, yaşatmak görevdir” denildi.

Grup Yorum’a yönelik üç yıldır devam eden konser yasağının son bulması, üyelerine yönelik davaların düşürülmesi ve İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınlara son verilmesi talebiyle 316 gündür ölüm orucunda olan İbrahim Gökçek’i yaşatmak için yayınlanan metinde şu ifadelere yer verildi:

“Biz kimsenin ölüm haberleri yapmasını istemiyoruz. Yaşatmak için ne gerekiyorsa onun yapılmasını istiyoruz.  Adaletsizliğe uğrayan sadece biz miyiz? Adalete aç olan sadece biz miyiz? Aç bir bebek annesinin memesine saldırır. Biz de adalete olan açlığımızı doyurmak için ölüm orucu direnişimizle taarruz ediyoruz. Sütsüz kalan bebek ölürse adaletsiz kalan insan da kurur gider. Adalet bugün tüm Türkiye halklarının talebidir. Adalet isteyen herkesedir çağrımız; birleşmeliyiz, sesimizi daha güçlü çıkarmalıyız. Sesimiz zulmün saraylarını sarsmalı”

Açıklama, “İbrahim’in çok zamanı yok. Gelin el ele verelim ve İbrahim’i yaşatalım. Hiç kimse O’nu yaşatamamanın utancı altında ezilmesin. İbrahim yaşamak istiyor. Yaşamak hak, yaşatmak görevdir.” ifadeleri ile bitirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.