“Yeni yılda da gözlerimiz gerçeği görmekten, dillerimiz hakikati söylemekten vazgeçmeyecek.”

0
1004

700.Haftada eylemleri yasaklanan ve Galatasaray Meydanı’na yürümeleri engellenen  Cumartesi Anneleri, yeni yılın ilk gününde yine meydanlardaydı.

“Beni Bul Anne” şarkısı eşliğinde ellerindeki karanfilleriyle, bariyerlerle kapalı Galatasaray Meydanı’na yürüyen Cumartesi Anneleri “Vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz!” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Cumartesi Anneleri’ne Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da destek verdi.

Cumartesi Anneleri yaptıkları yazılı açıklamada, “Güneşe kavuşmak için kayaları parçalayan kır çiçeklerinin direncini, ışığa kavuşmak için buzulları kıran kardelenlerin direncini kuşanarak karşıladık yılı. Yeni yılın ilk gününde kayıplarımızdan ve Meydanı’mızdan vazgeçmediğimizin, vazgeçmeyeceğimizin ifadesi olarak karanfillerimizi polis işgalindeki Galatasaray’a ‘Beni Bul Anne’ şarkısı eşliğinde bıraktık. Yeni yılda da gözlerimiz gerçeği görmekten, dillerimiz hakikati söylemekten vazgeçmeyecek.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.