Yerel Seçimler Yaklaştıkça AKP’liler Tehditlerini Artırıyor

0
2546

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler yaklaştıkça AKP’li yöneticiler tehditler savurmaya devam ediyor. AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş partililerle bir araya geldiği toplantıda “31 Mart’ta, bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4’lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı ve kim bir araya gelirse gelsin bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak” ifadelerini kullanarak muhalefete oy verecek halkı tehdit etti.

Yapılan bu konuşmanın ardından CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AKP’li Çetinbaş’ın açıklamasına tepki gösterdi. Kasap “AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın bu açıklamaları halkı kin ve nefrete davet eden bir açıklamadır. Toplumu bu şekilde kin ve nefret duygularıyla ötekileştirmek, diğer bir kesimi sokağa çıkamayacak diyerek tehdit etmek bir İl Başkanı’na yakışmamıştır. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum” dedi. Kasap, hangi siyasi görüşten olursak olalım, hepimizin aynı belediye otobüsünde olduğumuzu belirterek, “31 Mart’ta Belediye Başkanı seçmek için sandığa gideceğiz. Halkı ötekileştiren, siyasi ahlaka ve etiğe sığmayan bu açıklamalar, toplum vicdanında kabul görmemektedir. AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş’ı şiddetle kınıyor, tüm siyasi partileri temiz bir dil kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

CHP’li Ali Fazıl Kasap’tan sonra benzer bir tepki de Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Evren’den geldi. Evren, Ali Çetinbaş halkı kaosa sürüklüyor dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.