Yılbaşı yaklaşırken gericiler yine ortaya çıktı: Yılbaşı süslerini hedef aldılar

0
159

Yılsonu yaklaşırken yılbaşı kutlamaları ve süslemeleri gericiler tarafından hedef alınmaya başlandı.

Rize’de kent merkezinde bulunan bir alışveriş merkezi, yılbaşı sebebiyle AVM binasına ışıklarla süsleme yaptı. AVM’nin dış cephesinde yapılan hediye paketi şeklindeki süsleme, gericiler tarafından haç işaretine benzetilerek, iç kısmında kullanılan süslemelerdeki gökkuşağı renkli şemsiyeler de LGBTİ’leri temsil ettiği öne sürülerek hedef alınarak sosyal medyada paylaşım yapıldı.

Süsleri hedef gösteren sosyal medya paylaşımları üzerine AVM’den yapılan açıklamada, alışveriş merkezlerinin hediye alma noktaları olduğu hatırlatılarak, “Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz” denildi.

Ayrıca kendilerini hedef alan mesajlarla ilgili hukuki süreç başlatılacağı belirtilen açıklama, “Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz” ifadeleriyle sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.