Yolsuzluk-Hırsızlık Serbest, İçki Yasak

0
1668

IMG_1151Antalya’da açık alanda alkol içmek yasaklandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre artık Antalya’da çevreyi rahatsız ettiğinden ötürü araç içerisinde ve sokakta alkol içmek yasaklandı.

Yolsuzluklarının, hırsızlıklarının yanında seçimleri kazanmak için sandıkta bile hile yapmaktan kaçınmayan AKP zihniyeti, gericiliğine yakışır bu kararı ile 4. Murad’ı aratmayan bir karara daha imza atmış oldu.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesinde “Bu bağlamda, Antalya il sınırları içerisinde huzur ve güvenliği ile kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçun aydınlatılması amacıyla, kamunun istifadesinde açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesinde sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb. ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak, bu karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32 Maddesini ihlalden işlem uygulanacağına dair Valilik Makamı’nın Olur’ları ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verilerek karar açıklandı.

Ülkeyi gün geçtikçe gericileştirmenin, Osmanlılaştırmanın hayalini kuran AKP’nin, hatırına dahi dokunmadığı tecavüzcüleri, hırsızları, katilleri ve mafyaları ile birlikte; halkın yaşam alanlarına ve yaşantılarına artık daha da fazla müdahale edeceği görülüyor.

28.04.2017

ODAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.