Yumurtacı Unakıtan’dan köylü kurnazlığı: Çatı tadilatı adı altında kaçak kat çıkmaya çalışmış

0
1944

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Üsküdar’da bulunan lüks villasının çatısı, AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılmıştı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın İstanbul Küçükçamlıca’da bulunan evinin çatısının yıkılmasına ilişkin tartışma devam ediyor.

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ahsen Unakıtan’ın çatı tadilatı için izin almasına karşın kaçak kat çıktığını iddia etti. Türkmen, “Biz Üsküdar’ın arka mahallelerinde ekonomik sıkıntısı olan gariban vatandaşımızın bile çatısını bir sıra tuğla yükseltmesine müsaade etmezken Çamlıca’nın tepesinde bir kata asla müsaade edemeyiz. Adalar manzaralı en az 2 milyon dolarlık bir daire eder ki bunun hesabını veremeyiz” dedi.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, Türkmen, “Bir baktık kaçak kat. Söz konusu inşaat hakkında şikâyetler aldık. Rica ettik Ahsen Hanım’dan. ‘Yapma Ahsen Hanım. Üzmeyelim sizi. Siz yıkın burayı’ dedik. ‘Olmaz, tek ben mi yanlış yapıyorum’ gibi cevaplar verdi” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.