10 Ekim Anıtı Belediye Tarafından Boyandı

0
1323

Ankara’daki Işid saldırısı sonrası hayatını kaybeden 103 vatandaş anısına, gar önüne yapılan anıt belediye tarafından boyandı. 

10 Ekim 2015’te Ankara tren garı önünde ‘Emek, Barış, Demokrasi’ şiarıyla biraraya gelen binlerce insana Işid bombalı saldırı düzenlemiş, 103 kişi hayatını kaybetmiş 500’ün üzerinde kişi yaralanmıştı. Saldırı sonrası görüldü ki saldırı açık açık gelmişti. Yüzlerce insanın katledilmesine devlet ve güvenlik güçleri göz yummuştu. Katliamın ardından gar önüne yapılan Katliam Anıtı’na bugüne kadar çok defa saldırı düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta kendilerine Milli Türk Talebe Birliği diyen faşist bir grubun imzasıyla boyanan ve tahrip edilen anıt bu kez de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamen griye boyanarak kapatıldı. 

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, belediye işçilerinin anıtı griye boyadığı görüldü.

Tanrıkulu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya, “Tarih bu anıta yapılan saldırıları asla unutmayacak. Ya Siz, 10 Ekim’de adeta izin verilerek katledilen 103 yurttaşımızın anısına bunu mu reva gördünüz?” diyerek anıtın kapatılma görüntüsünü paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.