16 Bakanlığın Anahtarı IMF Kayyumu’na

0
1297

Yerli ve milli sistem olarak lanse edilen başkanlık rejimi daha 100.’üncü gününe varmadan devletin iplerini McKinsey’e verdi. Hükümet McKinsey’e gitmeden önce IMF’nin istediği bütün önlemleri almış.

1926 yılında kurulmuş olan Mc Kinsey adlı şirket IMF taşeronu bir finans mafyasıdır. Dünyanın 60’tan fazla ülkesinde ofisi olduğu ve bünyesinde10 bini aşkın insanın çalıştığı belirtiliyor. McKinsey’in Türkiye’de ise 2 ofisi varmış. Şirket bugüne kadar Lübnan, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Pakistan, Myanmar ve Porto Riko gibi ülkeleri sağmış. Türkiye egemenleri bu şirketle daha 1980’li yolların ortasından beri mesai içinde olmuşlar. (İrem Köker, BBC Türkçe). Yani kriz zaten McKinsey zaten krizin sebeplerinden birisi.

Sözde danışmanlık şirketi olan bu örgütün arkasında ABD derin devleti bulunuyor. Erdoğan rejimi IMF’ye gidememiş çünkü IMF “Yolsuzlukları da sınırlamalısınız” diyormuş. Saray rejiminin McKinsey ile ne anlaşma yaptığı ise halka açıklanmış değil. Kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine Saray rejiminin McKinsey şirketi ile anlaşmadan vazgeçtiği bildirildi fakat bu haberin doğruluğu da bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.