17 Kişinin Öldüğü Virüs Nedeniyle Çin’de Bir Şehir Karantinaya Alındı

0
1105

Çin’de ortaya çıkan ve ülke genelinde 17 kişinin ölümüne neden olan virüsün yayılmasını önlemek için Wuhan şehrinin karantinaya alındığı bildirildi.

Çin haber ajansı Xinhua’da yer alan habere göre, Wuhan şehrinde ortaya çıkan korona virüsünün yayılmasını engellemek için bugün yerel saat ile 10:00 itibariyle tüm toplu taşıma sistemi askıya alındı. Havaalanlarında ve tren istasyonlarında kalkışa giden tüm yolların bir sonraki duyuruya kadar kapatıldığı bildirildi.

Önlem olarak alınan tedbirlerin yayımlandığı bildiride ayrıca şehir sakinlerinin, belirli nedenler harici şehri terk etmemeleri, halka açık mekânlarda maske takması gerektiği belirtildi. Uyarıyı dikkate almayanların ise ilgili kanunlara göre cezalandıracağı da bildiride yer aldı.

Öte yandan, Wuhan’da 8 Şubat’a kadar yerel turizm ajanları tarafından ayarlanan tüm grup turları askıya alındı ve ajansların 30 Ocak’tan sonra planlanmış tüm grup turlarını iptal etmesi talep edildi. Turistik yerlerdeki ve yıldızlı otellerdeki tüm büyük ölçüdeki aktivitelerin askıya alınması da talep edildi.

Dün akşam itibariyle Wuhan’ın bulunduğu Hubei eyaletinde toplamda 444 vaka ve virüs nedeniyle 17 ölüm bildirildi. Teyit edilen vakalar arasında 399 hasta hastanede tedavi görüyor, bunlardan 71’inin durumunun ağır, 24’ünün durumunun ise kritik olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.