AA muhabiri sorusuyla şaşırttı: “AKP, Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?”

0
499

Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin düzenlediği basın toplantısına katıldı. Turan’ın organize suç örgütü Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki iddiaları işaret ederek, “Ben 3.5 yaşındaki çocuğumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan utanıyorum. Sizin çocuğunuz yok mu?” diye sordu.

Sözcü’nün aktardığına göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün ortak bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, iki bakana organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki iddialarını sordu.

Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, “Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Açıklaması sizi tatmin etti mi? Sayın Bakanım, üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” dedi.

Varank: “Hükümetimiz başarılı”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank AA muhabirinin sorusunu şöyle cevapladı: “3.5 yaşındaki bir çocuğun bu kadar siyasi konularda ilişkili olabilmesi. Sen şov yapmak istemişsin, ben sana cevabını vereyim. AK Parti iktidarının en önemli özelliği, Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değildir.

Dolayısıyla birtakım gayri ciddi nizamların, yasal olmayan işlere bulaştığı kamuoyunda herkes tarafından bilinen insanların açıklamalarına dikkate alıp, eğer Türkiye Cumhuriyeti devletinin bakanlarının resmi açıklamalarını dikkate almıyorsanız bence orada bir problem var demektir. Biz gerekle terör mücadelede, gerek illegal yapılarla mücadelede başarılı bir hükümetiz.”

Pakdemirli’den bilindik cevap: “Bakan’ın abdestin şüphemiz yok”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise şu yanıtı verdi: “Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı.”

Musab Turan’ın bu sorusundan sonra hakkında soruşturma başlatıp başlatılmayacağı ise merak konusu oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.