“AKP Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” sorusunu soran muhabir Anadolu Ajansından kovuldu, üstüne bir de hakkında “terör bağlantısı” araştırılması başladı!

0
428

Anadolu Ajansında hiç şaşırılmayacak bir gelişme yaşandı. Dün Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli’nin düzenlediği basın toplantısında kendilerine, “AKP Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” sorusunu yönelten ve Bakanları dumura uğratan Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan jet hızıyla işinden kovuldu.

AKP’nin resmi medya organı haline getirilen Anadolu Ajansı, yaptığı açıklamada kovdukları muhabirin “siyasal propaganda icra ettiği”ni belirtti.

“Terör örgütüne üye olup olmadığı araştırılıyor”

AA’nın yaptığı açıklamaya göre kovulan Musab Turan için, “Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak ‘haber temelli her türlü bilgi veya istihbaratı kaynağı ne olursa olsun Ajansla paylaşmadan ve yayınlamadan kişisel hesaplarından duyuramazlar’ ilkesini çiğnemiştir. Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na ihbarda bulunulmuştur. Ayrıca gri pasaport ve basın kartının iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Süleyman Soylu’nun danışmanı hedef aldı: “Bu ne kahpeliktir!”

Dün gelişen olayın ardından Süleyman Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan da iğrenç ifadelerle AA Genel Müdürü’nü hedef almıştı.

AA Genel Müdürü Serdar Karagöz’ü hedef alan Yıldırımhan, “AA Genel Müdürü derhal istifa etmelidir” diyerek,  “Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soyluya ve hükümete suikast düzenlenmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.