ABD Başkanı Biden Ulusal Güvenlik Konseyi’ni topluyor

0
437

Donbas bölgesinde patlamalar ve tarafların karşılıklı ateşkes ihlali iddiaları Ukrayna krizini savaşa dönüştürme hesabındaki ABD Başkanı Joe Biden’a bir fırsat daha sunmuş gibi!
Önceki gün yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgal etmeye karar verdiği ve Rus ordusunun Kiev’e saldıracağını yenileyen Biden’ın Ukrayna krizini görüşmek üzere gün içinde Ulusal Güvenlik Konseyi’ni toplayacağı açıklandı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı yazılı açıklamada, “Başkan Biden, Ukrayna’da gelişen durumu izlemeye devam ediyor ve sahadaki olaylar hakkında ulusal güvenlik ekibi tarafından düzenli olarak bilgilendiriliyor. (Ulusal güvenlik ekibi) Rusya’nın her an Ukrayna’ya saldırabileceğini teyit ettiler.” dedi.

Münih Güvenlik Konferansında müttefik ülke liderleri ile görüşmeler yapan Biden’ın yardımcısı Kamala Harris’in yaptığı görüşmeler hakkında Başkana bilgi sunduğunu kaydeden Psaki, “Başkan öğleden sonra Ukrayna’daki durumla ilgili Ulusal Güvenlik Konseyi’ni toplayacak.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.