ABD’li şirket, Nero’yu öldüren hayvan katili Alp Erkin’in firması ile ilişkisini kesti

0
1355

ABD’li Eaton Corporation adlı şirket, Nero adlı köpeği tabanca ile öldüren hayvan katili Alp Erkin’in genel müdürü olduğu şirket ile tüm ticari ilişkisini kestiğini açıkladı.

İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Yeniköy Mahallesi, Özgürlük Sokak’ta oturan Can Özula ve eşi Deniz Özula, 5 yaşındaki Alman Kurdu cinsi ‘Nero’ isimli köpeklerini aile dostları olan Beyhan Özdemir’e emanet etti. 25 Temmuz akşamı Beyhan Özdemir, Nero’yu gezdirmeye çıkardı. İddiaya göre tasmasız dolaştırılan Nero’dan rahatsız olan Alp Erkin ve eşi Şadiye Erkin, Özdemir’i tasma takma konusunda uyardı. Aralarında tartışma çıktıktan sonra Nero ve Özdemir evin bahçesine girdi. 

Bahçe içerisine girmeye çalışan Erkin çifti Beyhan Özdemir ile tartışmaya devam etti. Tansiyonun yükselmesi üzerine bahçe kapısını zorlayan Sadiye Erkin karşısına çıkan Nero’yu darp etti. Bunun üzerine Nero, Sadiye Erkin’in dizini ısırdı. Bu sırada Alp Erkin belinden çıkarttığı silah ile iki el Nero’ya ateş etti. Kanlar içerisinde yere yığılan Nero yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede incelemede bulundu. Köpeğin sahibi Deniz Özula, “Herkesin tanıdığı bütün mahallenin sevdiği bir köpekti. Silahı belinde hazır olan Alp Erkin son derece hızlı ve soğuk kanlı bir şekilde 2 el ateş etmiştir. Bu olay tasarlanarak yapmıştır” dedi.

Nero’nun öldürülmesine sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyürken, hayvan katili Alp Erkin’in ticaretini yaptığı ABD’li Eaton Corporation adlı şirket ise, Türkçe ve İngilizce bir açıklama yaparak, “Alp Erkin ile ilgili gelişen olayın farkındayız ve bu bayi ile olan iş ilişkimizi sonlandırma kararı almış bulunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.