Askeriyede ailesine ölümle tehdit edildiğini belirtti, bir gün sonra ölü bulundu

0
1022

İzmir Aliağa Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Jandarma Er olarak askerliğini yapan Osman Özçalımlı, ailesini arayarak tehdit edildiğini belirtti. Özçalımlı, bir gün sonra ise ölü bulundu.

İzmir Aliağa’da Jandarma Er olarak kısa dönem askerliğini yapan Osman Özçalımlı ailesine, “Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre telefon konuşmasından bir gün sonra ölü bulunduğu ifade edilen Özçalımlı’nın ölüm haberini Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı aileye “oğlunuz kalp krizi geçirdi” şeklinde verdi.

Daha bir gün önce oğlunun askeriyede tehdit edildiğini bildiren baba Ahmet Özçalımlı, şu ifadeleri kullandı:

“Ben cezaevini aradım kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir uzman çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım ve bana ‘siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi. Biz cenazemizin olduğu yeri öğrenmek istedik. Kaymakama gittik ve Kaymakam bize, ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemişte olabilir. Başka yolardan ölmüş olabilir’ dedi.

Kars merkeze gelen Yarbay da bize, ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler ve düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi.

İzmir’de çevre illerde bulunan akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler ve bize dediler ki; ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi.’

Kaymakam da köye gelip kalp krizi diyor ki taşkınlık çıkmasın diye kalp krizi geçirdi dedik.

Ölüm haberini aldıktan sonra Abdullah adlı uzman çavuşu aradım, oğlumu sordum, bana ‘Oğlun bayılmış hastaneye götürmüşler’ dedi. Hangi hastaneye diye sordum ‘bilmiyorum’ dedi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.