Açlık Grevinde 164. Güne Girerken Avukatlardan Açıklama Geldi: Her Şeyi Bekliyoruz!

0
1526

IMG_2464OHAL döneminde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattıkları açlık grevi direnişi bugün 164. gününe girmiş durumda. Bir süredir iradeleri dışında götürüldükleri cezaevindeki hastanede tutuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Tabip Odası heyetinin ziyaret edip Nuriye ve Semih’in cezaevi koşulları ile ilgili bilgi aldığı görüşmede Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilene kadar direnişlerinden vazgeçmeyeceklerini bildirdikleri ifade edilmişti.

Nuriye ve Semih’in durumu ile ilgili son açıklama ise avukat Oya Aslan’dan geldi.
Dün, Nuriye ve Semih için Dayanışma Platformu’nun çağrısıyla Kadıköy Süreyya Operası’nda bir araya gelen gruba konuşan avukat Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Nuriye’nin sağlık durumu önemli bir eşikte ve Nuriye açısından artık her şeyi bekleyebilir bir pozisyondayız. Vücut direnci yeterince güçlü değil enfeksiyon kapma riskiyle karşı karşıya. En son kardeşi iki gün önce refakatçi olarak kabul edildi. Semih’in vücut direnci yine biraz daha güçlü ama o da önemli bir eşikte.”

Sağlık durumlarının kritik olması sebebiyle avukat görüşlerinin de sınırlandırıldığını aktaran Aslan, günde sadece 2 saat avukat görüşü yaptıklarını ifade etti.
19 Ağustos 2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.