Fayton Kullanımının Yasaklanması Ardından Faytonculardan Açıklama: Atları Salarız!

0
919

Adalar’da fayton kullanımının 3 ay boyunca durdurulmasına tepki olarak İstanbul Faytoncular Odası Başkanı Hıdır Ünal, “Eğer bizimle masaya oturmazlarsa açlık grevine girer atları da salarız. Nereye gitmiş, hangi bahçeye gitmiş, bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor” dedi.

Adalar’da atların faytonlara koşulmasının 3 ay süreyle durdurulmasının ardından İstanbul Faytoncular Odası Başkanı Hıdır Ünal, açıklamalarda bulundu. Ünal yaptığı açıklamada İBB’ye tepki göstererek meseleyi beraber çözmeleri gerektiğini belirtti. 

Ayrıca Ünal şu ifadeleri kullandı: 

“Bu alanı boşaltmayacağız. Ne ilçe ne de Büyükşehir Belediyesinden yetkili gelmedi. Ben 15 gün önce 3 aylık çalışma raporumu büyükşehirin sekreteryasına bıraktım. Dedim ki, bu meseleyi beraber çözelim. Biz 3 ay çalışmayacağız. Kaçak ahırların yıkıldığını varsayalım. Biz 1500 – 1600 ata nasıl bakacağız. En az 800 tanesi kaçak diye nitelendirilen ahırlarda yaşıyor. Biz ne yapacağız? Ya Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri gelir bu meseleyi çözer, ‘hayır biz çözüme yaklaşmayacağız’ diyorlarsa, ben ve tüm faytoncu esnafı arkadaşlar, eşlerimizle çocuklarımızla beraber bu iş sonlanana kadar açlık eylemi başlatacağız. Tüm atların da yularlarını alıp adaya serbest şekilde bırakacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.