Afrin Paylaşımları Sonrası Gözaltılar Başladı

0
1340

E2D2493E-CA06-4747-BB3A-CAA1C4E66DEEPolis, sosyal medyada Afrin’e yönelik paylaşımları gerekçe göstererek operasyona başladı.

Ankara’da HDP il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu birçok kişinin evine baskın düzenlendi. Çok sayıda gözaltı olduğu belirtiliyor. Operasyonda Nadir Yıldırım, Zeyno Bayramoğlu, Aslı Bayramoğlu, Fatin Kanat, Kemal Bülbül ve Osman Konukçu hakkında gözaltı kararı olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan Artı Gerçek Ankara Temsilcisi Sibel Hürtaş, Mezopotamya Ajansı Muhabiri Hayri Demir ve İHD MYK üyesi Nuray Çevirmen de aynı operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Gün içinde çeşitli illerde gözaltılar devam etti. Diyarbakır’da yazar Nurcan Baysal hakkında gözaltı kararı çıkartılarak evine baskın düzenlendi. Yazar emniyete götürüldü.

artigercek. com aynı zamanda Halkın Nabzı gazetesi Genel Yayın Yönetmeni de olan İshak Karakaş’ın da gözaltına alındığını belirtiliyor.

Evrensel’in haberine göre yazar Aziz Tunç’un İstanbul’daki evine gece yarısı baskın yapıldı. Polisin evde 40 dakika arama yaptığı ve Tunç’un ‘Ölümsüzler’ isimli kitabına el konulduğu yazıldı. Aziz Tunç iki yıldır yurtdışında yaşıyor.

Yine aynı gerekçe ile gazeteci İsmail Eskin’in evine de operasyon düzenlendi.

Şimdiye kadar toplam 57 kişi gözaltına alındı.

22 Ocak 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.