Afrin saldırısına karşı açıklamamız:

0
1863

afrinErdoğan’ın elindeki medya, “Afrin harekatı”nı, Suriye’ye top atışlarını, uçakların gidip bombalamasını, tankların Suriye’ye girmesini vatan için yapılan saygıdeğer işlermiş gibi veriyor.

Afrin harekatı Erdoğan’ın saltanatı için bir propaganda, bir şartlandırma harekatıdır. Bu harekat Kürtlere karşı düşmanlığı kışkırtarak Türkleri ve Arapları yönlendirme ve Erdoğan’ın oylarını artırma harekatıdır.

Erdoğan’ın oyları sürekli düşüyor, Erdoğan’a karşı AKP çevrelerinden bile tepkiler gelişiyordu. Bütün yaygara Erdoğan’ın saltanatını korumak için yapılıyor. Ölen ve yaralananlar bu yüzden ölmüş ve yaralanmış olacaklar. Erdoğan’ın saltanatını savunmak için yapılan bu işlerin masraflarını Türkiye’nin ve bölgemizin Türk, Kürt, Arap emekçileri ve yoksulları geçimleriyle ve canlarıyla ödeyecekler.

Erdoğan Türkiye’yi kendi saltanatına esir etti. Türkiye’yi savunmak bu esarete karşı çıkmakla olur. Biz devrimciler umutluyuz. Türk, Kürt, Arap vb. bütün etnik kökenlerden ve Alevi, Sünni vb. bütün inanç gruplarından özgürlük yanlısı insanlar birleşerek bu esarete karşı çıkacak ve tarihimizin gördüğü bu en büyük gericiliği alt edecektir.

ODAK

21 Ocak 2018

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.