AHMET HAKAN’A SALDIRI

0
1266

images
Ahmet Hakan’a yönelik saldırı basına yönelik geniş çaplı operasyonun bir parçası mı?
Yaşadıklarımız bir “Havuç-Sopa” örneği mi?

AKP iktidarı döneminde “Basın Özgürlüğü” son aşamada bir gazeteci ve televizyon programı sunucusuna yönelik saldırı noktasına geldi.
“17-25 Aralık Yolsuzluk Haftası”nda açığa çıkan ilişkilerde, Erdoğan’ın ve onun fedailerinin “Basın” kuruluşlarının patronlarına nasıl talimatlar verdiğini görmüştük. 

“MHP’yi veriyorsunuz, alın yayından!” diyecek, “Alo Fatih!” talimatıyla günlerce konuşulacaktı Erdoğangiller! 
Devamında “Vergi Kontrolü” adıyla, “Egemen Medya”nın yandaşlaştırılamayan kesimine, özellikle Doğan Grubuna yönelik baskılar gerçekleşmişti. 
7 Haziran Seçimleri sonrası yaşanan çatışmalar ve ölümlerle beraber; bu sürecin sorumlusu olarak kamuoyu Erdoğan’ı işaret etmişti. 
Hürriyet’te ve CNN’de yazıp, program yapan Ahmet Hakan da, bu düşünceye ortak olmuştu.

Erdoğan’ın, “400 Vekil Verin!”, sözünü haberleştiren Hürriyet’e yönelik saldırılar takip etmişti bu süreci. AKP’li Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Vekili Boynukalın’ın organize ettiği saldırılardan sonra, video kaydı da yayınlanmıştı. Video kaydında, Hürriyet Gazetesi ve CNN ekibinden bazı isimleri sayıp, “Bunlar hiç dayak yememiş!”, “Korkak bunlar!” diyen Boynukalın, daha sonra AKP Kongresinde Divan Üyeliğine getirildi.
Boynukalın, tehditlerine ve organize ettiği saldırılarına devam etti. 
“Ahmet Hakan’ın evini de biliyorum, bir gün gidip onunla konuşmak lazım!” şeklindeki sözleri de hafızalardaydı Boynukalın’ın.

Bir süredir AKP yandaşı gazeteler Ahmet Hakan’ı hedef gösteren çeşitli suçlamalarda bulunmuş, Ahmet Hakan ise başına bir iş gelmesi durumunda Sancak Medya sahibi Ethem Sancak ve Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün sorumlu olacağını söylemişti. Ama biliyoruz ki bu isimleri de yönlendiren insanlar var. Geçmişteki derin devlet yöntemleri bugün de devam ediyor. AKP 13 yıllık iktidarında derin devleti tasfiye etmemiş, eskinin yerine yenisi, yani kendisininkini getirmiştir. Gün geçtikçe köşeye sıkışan Erdoğan ve ekibinin bu saldırıları, iktidarlarının sonuna gelindiğinin işareti. Ama gitmeden önce ülkeye büyük zararlar verecekleri de ortada…

Dün gece, CNN’deki programının ardından evine döndüğü saatlerde Ahmet Hakan saldırıya uğradı. Vücudunda kırıklar olduğu açıklanan Hakan, “Saldırılarınız bizi yolumuzdan döndürmeyecek. Korkmuyoruz. Sizden korkmuyoruz. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundu.
Yaşanan saldırının ardından AKP’den ve KaçAKsaray’dan henüz ciddi bir kınama açıklaması yapılmış değil.
Saldırı, “Eğer ferdi değilse, gelecekte yaşanabilecek daha ciddi gelişmelerin habercisi olabilir.” şeklinde değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.