“Ailem soykırıma uğradı! Sesimize ses olun!”

0
3324

AKP’li toprak ağası Zülfikar İzol’un kardeşlerinin ve adamlarının, bir aileden altı kişiyi katlettiği görüntüler ortaya çıktı. Annesi, babası, kuzeni ve yengesi gözleri önünde öldürülen evlat, acılar içerisinde olayı belgeledi.

15 Haziran Cumartesi günü, Urfa’nın Siverek İlçesine bağlı Çeltik Köyü’nde vahşet denecek olaylar yaşandı. AKP’nin kurucularından ve eski milletvekili Zülfikar İzol’un kardeşlerinin ve adamlarının bir ailenin toprağını elinden almak için 6 kişiyi katlettiği ifade edildi. Görüntülerde canilerin aileyi taşlarla ezerek, döverek ve otomatik silahlarla tarayarak katlettiği görülüyor.

Konu ile ilgili olay yerini görüntüleyen ve videoyu paylaşan aile fertlerinin yazdığı açıklama ise şu şekilde:

“Her şeyi an başından anlatacağım bilin… Bilin ki kadın başımıza nasıl bir haksızlıkla mücadele etmeye çalıştık yıllarca, 17 yıldır nasıl ayakta durmaya çalıştık. 2003 yılında bir gece ansızın amcam Mehmet Ali İzol kendi düğününde kına gecesinde katledildi öldürttüler toprak davası için bunu yapanlar kurban olarak babamı ve iki amcamı seçtiler onlar öldürdü dediler. Olayın yaşandığı gece biz babamla beraber dedemin yasındaydık, annemin babasının yasında, başka bir köydeydik. İki amcam da amcamın oğlunu doktora götürmek için Mersin’e gitmişlerdi, otobüste amcamların cüzdanları çalınmıştı. Karakol kayıtları mevcuttu. Hastaneye gittiklerine dair kayıtları mevcuttu ama bütün deliller ortadan kaldırıldı, yok edildi. Bunu yapan da öz amca oğullarıydı. Zülfikar İzol, eski Şanlıurfa AKP Milletvekili, o dönem elinde olan tüm gücünü yetkisini kullanarak tüm delilleri ortadan kaldırdı.

Zülfikar İzol babama, “Sen tüm tapularını benim üstüme ver, suçsuz olduğunuz ortaya çıkınca ben tüm tapularını sana geri vereceğim” deyip babamı kendine inandırdı. Aslında her şeyi planlamıştı ve tüm planı tıkır tıkır işliyordu. Yetmedi, davamıza bakan Avukat Ahmet Özçiçek’i parayla satın aldılar. Hiçbir mahkemede savunma yapmamış, mahkemelere katılmamış, sürekli bizim aleyhimize hareket etmiş. Biz bunun farkına varana kadar seneler geçti üstünden, çünkü insan öz akrabasından bunu nasıl bekler. Biz 17 yıl boyunca yalnız kalan ÜÇ KADIN, annem ve diğer iki amcamın eşi ve çocukları. Üçü de bu olay olduğunda çocukları yeni ilkokula başlamıştı. Ben daha ilkokul üçüncü sınıf öğrencisiydim, hep beraber mücadele verdik ve şimdi üniversite mezunu gençler olduk.

17 sene boyunca zorluk çektik ama hiç yılmadık. Doğuda üç kadının tek başına ayakta kalması ne demek ne kadar zor olabilir tahmin edebiliyorsunuzdur. Biz hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Zülfikar İzol ve kardeşleri Cihan İzol, Medeni İzol, Servet İzol, Bülent İzol, Cemal İzol bizi beraber yaşadığımız kendi köyümüzde sürekli tehdit, taciz ve zorbalıkla korkutmaya çalıştılar. Bizi kendi topraklarımızdan, evimizden sürmek istediler. Boyun eğmedik. Yetmedi, doymadılar paraya, toprağa, ağalık sistemine doymadılar. Çünkü devlet ve kolluk güçleri sürekli arkalarındaydı. Bizi tehdit ettiklerinde jandarmayı çağırdığımızda jandarma ilk olarak onların evine gider, olayı kendi içlerinde hallederlerdi. Yanımızda hiç kimse yoktu devlet adına, adalet adına hiçbir şey yoktu. Jandarma onların emrindeydi, sürekli görüşüp yemek veriyorlardı. Ama her şeyi planlamışlardı, 14 Haziran 2019 günü jandarma bizim eve geldi ve sözde etrafa bakmak için kimler var kimler yok diye öğrenmek istemiş. Hepsi bir planın parçasıymış.

15 Haziran 2019 günü o lanet gün sabah erkenden biz daha uyurken kalleş bir planla 4 araba, 1 traktör ile 10 kişiden fazla kişi gelip ailemi taradı. Bunu yapanlar eski Şanlıurfa AKP Milletvekili ZÜLFİKAR İZOL’un kardeşleri CİHAN İZOL, MEDENİ İZOL, CEMAL İZOL, BÜLENT İZOL ve CİHAN İZOL’un oğlu FERMAN İZOL tarafından ANNEM, BABAM, AMCAMIN EŞİ ve AMCAMIN OĞLU vahşice katledildi. Evimizin önünde hiç acımadan canice taramalı tüfeklerle katlettiler. Bu soykırımdır, sadece cinayet değil SOYKIRIM diyorum. Bakın bu hiçbir yerde yoktur. Bunca insan savunmasızken, katletmek hiçbir yerde yazmaz. İki anne, iki kadın evlatlarının her şeyi olan iki kadın öldürüldü. Bir baba ve bir oğul, daha 22 yaşında bir oğul, üniversitesini bitirmemiş bir oğul 4 can yitip gitti bizden.

4 can yitip gitti bu insanlar yüzünden ama o kadar kolay olmayacak bunun üstünü örtbas etmek. Her şey bizim gözlerimizin önünde yaşandı ve biz bunu kaydettik. Hepsi kayıt altına alındı. Biz 4 kişi hepsini kendi ellerimizde telefonla kameraya aldık. Gözlerimizin önünde ölümlerini izleyip kaydetmek zorunda kaldık. İki kuzenim de yaralı şu an. Kadın-çocuk demeden kıydılar hepsi, önlerine kim çıktıysa. Biz zaten hepsini yok etmeye gelmiştik demişler. Bu yüzden diyorum bu bir SOYKIRIMDIR. Bu çok büyük bir acı. Ben herkes bunu bilsin, duysun istiyorum.

Bunu tüm Türkiye bilmeli. Bunların nasıl insanlar olduğunu, nasıl bir ölüm planı hazırladığını bilmeli. Bize yardım edin, sesimizi duyun. Biz 6 kardeş annesiz babasız bırakıldık. En küçüğümüz henüz 9 yaşında. Adalet istiyoruz. Bu ülkede hak hukuk adına bir örnek olsun bu cinayetlerin ortaya çıkarılması. Biz hakkımız olanı yani onların hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Bu bir nebze olsun acımızı dindirir belki. Vicdan sahibi herkesi bu davanın takipçileri olmaya davet ediyorum. Sesimize ses olun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.