Akademisyen derneklerinden işçi eylemlerine destek açıklaması: “İşçilerin sürdürdüğü bu mücadele kurtuluşun izlerini de taşımaktadır”

0
366

Akademisyen dernekleri ve oluşumları, ülke genelinde yayılan işçi eylemleri ile ilgili ortak bir açıklama yayınlayarak bu eylemlere verdikleri destekleri belirttiler.

Yapılan açıklamada, “Ülkemizin içinden geçtiği karanlık dönemde işçilerin sürdürdüğü bu mücadele kurtuluşun izlerini de taşımaktadır” ifadeleri yer aldı.

Yayımlanan açıklama şu şekilde:

Eğitim ve Bilim Emekçileri Olarak İşçilerin Haklı Mücadelesini Destekliyoruz

Ülkemizde son günlerde artan enflasyon, hayat pahalılığı, düşük ücretler ve güvencesiz çalışmaya dair emekçilerin giderek çoğalan tepkilerine tanıklık ediyoruz . Gemi söküm işçilerinden, moto-kurye işçilerine, tekstil işçilerinden kargo işçilerine, depo işçilerinden metal işçilerine, sağlık işçilerinden inşaat işçilerine kadar farklı sektörlerde çalışan emekçiler ürettikleri zenginlikten hak ettiklerini alabilmek için mücadele ediyorlar. Ülkemizin içinden geçtiği karanlık dönemde işçilerin sürdürdüğü bu mücadele kurtuluşun izlerini de taşımaktadır.

Hayat pahalılığı, düşük ücretler ve güvencesiz çalışma koşullarından etkilenen eğitim ve bilim emekçileri olarak işçilerin bu haklı mücadelelerini destekliyor ve selamlıyoruz.

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği

Boun Akademi

Eskişehir Okulu Dayanışma ve Araştırma Derneği

İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi

Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği

Üniversite Katılımcıları Derneği

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.